השכרת יאכטה – לשם מה זה יכול לשרת אותנו

השכרת יאכטה – לשם מה זה יכול לשרת אותנו

כשאנחנו חושבים על יאכטות, אז המחשבה הראשונה שעולה לנו בראש היא, אנשים עשירים, בעלי יכולת כלכלית גבוהה, כאלה שיכולים להחזיק יאכטות ולשוט בהן ממקום למקום. למרביתנו אין את היכולת הזאת, אך זה לא אומר שאנחנו לא יכולים ליהנות גם מהחוויה מעת לעת.

בשנים האחרונות התפתח תחום חדש, במסגרתו אנחנו יכולים לשכור יאכטות לשייט אל מקומות שונים, וכן לערוך בהם מגוון רחב של אירועים. יש היגיון רב בתחום זה, שכן מרבית הזמן היאכטות עוגנות במרינה, מה שכמובן עולה לא מעט כסף עבור הבעלים שלהן, בעזרת השכרת היאכטה לגורמים שונים, הם יכולים להחזיר לעצמם חלק מההשקעה. מעבר לכך, הרי שיש חברות שרכשו יאכטה או שניים ומציעות אותה להשכרה עבור קהלים שונים.

בין היתר, השכרת יאכטה יכולה לשרת אנשים שרוצים לציין ולחגוג אירועים שונים, למשל ימי הולדת, מסיבות נישואין, מסיבות אירוסין, מסיבות רווקים ורווקות, ועוד. כמו כן, השכרת יאכטה יכולה להתאים לצורך ימי כיף וגיבוש לעובדים, לצורך אירוח אורחים מחו"ל, וכן לצרכים נוספים, אפילו בשביל ליהנות משייט בלבד, בלי שום דבר מסביב, בלי שום סיבה כזו או אחרת.

על מנת שנוכל ליהנות מהשירות בצורה טובה ונוחה, בצורה יעילה ומקצועית, אנחנו צריכים לדעת כיצד לעשות את זה ואצל מי לשכור את היאכטה. לפני שאנחנו ניכנס ונסביר את שתי הנקודות הנ"ל, חשוב לומר, השכרת יאכטה היא פר זמן, כלומר, אנחנו משלמים על השעות שאנחנו שוכרים את היאכטה, וכן על שירותים נוספים, נלווים. לכן, בטרם אנחנו מחליטים אצל מי לשכור, חשוב שאנחנו נדע למשך כמה זמן אנחנו מתכננים לעשות את זה, וכן לעשות סקר שוק בשביל לבדוק, איפה יהיה לנו הכי משתלם לשכור.

כיצד שוכרים יאכטה ואצל מי נעשה את זה

נתחיל מהסוף. אנחנו יכולים למצוא כאמור, חברות שונות אשר מציעות לנו יאכטות להשכרה, בין אם מדובר ביאכטות גדולות או קטנות, בין אם מדובר ביאכטות מאובזרות או כאלה שמתאימות אך ורק לשייט סטנדרטי. אנחנו יכולים למצוא חברות שמציעות יאכטות של אנשים פרטים אשר מציעים אותן להשכרה פר יום, או חברות שמחזיקות ברשותן יאכטות ומשכירות אותה. כל חברה אגב, מציעה לא רק את היאכטה אלא גם צוות שיהיה אחראי על כל נושא השייט, התחזוקה ודברים נוספים שקשורים אליה.

כיצד אנחנו נעשה את זה בצורה נכונה? ראשית, אנחנו נקבע לשם מה אנחנו רוצים לשכור את השייט. האם אנחנו רוצים לערוך אירוע, האם אנחנו מתכוונים להזמין כמות גדולה של אורחים או כמות קטנה, האם אנחנו מבקשים להציע במהלך השייט דברים שונים לטובת האורחים שלנו. עלינו לחבר את כל הדברים הנ"ל, בשביל שנוכל בסופו של דבר, להחליט כיצד לשכור את היאכטה ולארגן את השייט.

שנית, אנחנו נצטרך לקבוע מועד נוח, מתאים, מועד אפשרי מבחינת מזג האוויר ומבחינות אחרות. אם אנחנו מתכוונים להזמין חברים ובני משפחה, רצוי מאוד לבדוק אם הם יכולים להגיע באותו יום. גם אם לא כולם יוכלו להגיע, עדיין מוטב לחשוב קודם על המועד, מבחינת מזג האוויר ומבחינת תאריך האירוע. בהתאם לכך עלינו לחשוב על השאלה, כמה אורחים יכולים להגיע.

שלישית, חשוב שאנחנו נכין את השטח, בין אם זה אומר שביאכטה צריכים להיות כל הדברים הרלוונטיים, לא רק לצורך השייט אלא גם לצרכים אחרים, למשל, אם אנחנו עורכים יום הולדת, אז מן הסתם, רצוי לוודא שכל הדברים יהיו מוכנים על היאכטה מבעוד מועד.