מה זה ODT?

הרבה פעמים אנחנו שומעים ביטויים מסוימים והם נראים לנו מסובכים, הם נראים לנו כאילו הגיעו מעולם הרפואה או מעולם הטיפול והם מבקשים לציין דבר מאוד מורכב ומיוחד. אך יש מקרים בהם אותו ביטוי, הוא בעצם מאפיין די פשוט ואפשר לומר אפילו מובן מאליו.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים בשאלה מה זה ODT. לרוב האנשים הביטוי הזה נשמע זר, חלקם בוודאי יחשבו שמדובר בביטוי שהגיע מעולם הפסיכולוגיה והטיפול באופן כללי. למען האמת, זה לא ממש רחוק משם, למרות שהוא לא הגיע כלל מאזור זה אלא הוא בכלל קשור לדברים אחרים.

ODT זה ראשי תיבות של  Out Door Training, כלומר, פעילויות מחוץ לדלת או כפי שאנחנו נתאר זאת, פעילויות שמתבצעות מחוץ לאזור הנוחות שלנו, מחוץ לעסק או מחוץ למבנה בו נערכות בדרך כלל הפעילויות השונות עבור אותם אנשים שמשתתפים בהן. למעשה, בית ספר, תנועת נוער או כדומה.

פעילויות ODT, משלבות בתוכן אינספור פעילויות ומשחקים שונים, בין אם מדובר במשחקי חברה, משחקי רחוב, הרפתקאות, חשיבה, שולחן ועוד. הרעיון הוא, לקחת את המשתתפים מאזור הנוחות שלהם ולהכניס אותם לפעילויות שונות שהמטרה היא, לראות כיצד הם יעבדו ביחד, כיצד הם יכולים לייצר שיתופי פעולה שונים ביניהם.

מי מארגן וכיצד מארגנים פעילות כזו

מי שמארגן פעילות ODT, אלה הן חברות שמתמחות בכך. החברות מעסיקות מדריכים ומנחים שיודעים גם לייצר פעילויות מסוגים שונים וגם להעביר אותן בצורה מקצועית ללקוחות שפונים אליהן. מעבר לכך, אותן חברות מעסיקות גם יועצים שונים אשר עוזרים להם לבנות נכון את תוכנית העבודה ולהכין בצורה טובה את המדריכים וכן את הלקוחות.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לזכור, בשביל לארגן פעילות כזו, צריך כמובן למצוא מספיק משחקים, מספיק פעילויות שיכולות להתאים על פי לוח הזמנים לקהל שמבקש להשתתף באותן פעילויות שונות. חשוב מאוד לוודא שהפעילויות אכן תואמות לגיל וכן למצב הבריאותי והרפואי של המשתתפים, למרות שבדרך כלל לא מדובר על פעילויות פיזיות משמעותיות.

מן הסתם, צריך גם למצוא את המקום הנכון ואת הכלים המתאימים לפעילויות שכאלה.