מידות דשא סינטטי – ואיך לחשב זאת בצורה נכונה

דשא סינטטי מידות – איך מחשבים את זה בצורה נכונה

כשאנחנו מחליטים לגדל דשא, להצמיח דשא בגינה או בחצר, די ברור לנו מה גודל השטח, מה המידות של המקום בו אנחנו יכולים לעשות את זה, בין אם זה על פי גודל המקום ובין אם זה על פי פרמטרים אחרים, למשל האופן בו אנחנו מבקשים לחלק את המקום, בהתאם לאלמנטים שונים שאנחנו רוצים להציב בו.

אך כשאנחנו רוצים להתקין דשא סינטטי מידות הן דבר מאוד מהותי, ואפשר לומר שאנחנו צריכים לקחת בחשבון דברים אחרים, קצת יותר מורכבים, בוודאי אם מדובר בדשא שאמור להיות מותקן במקומות לא שגרתיים, למשל, בתוך אזורים מתוחמים.

התקנה של דשא סינטטי היא שונה מאשר התקנה של דשא רגיל, מאחר ואנחנו יכולים לעשות את זה גם במרפסת, גם בחצר, גם על הגג, במגוון רחב של מקומות שלא יכול לצמוח בהם דשא רגיל. זה חשוב לזכור את זה, מאחר וזה יכול להשפיע על בחירת המרבד ובחירת הגודל והמידות שלו. הרי בצורה כזו, אנחנו צריכים לקחת בחשבון את כל הפריטים שנמצאים בתוך המתחם וכן את כל מה שמגביל אותו או גובל בו.

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לחשב את השטח ברוטו, כלומר את כל השטח של המקום בו אנחנו מתכוונים להתקין דשא סינטטי.

שנית, אנחנו צריכים להסיר מתוך השטח ברוטו את כל מה שעלול להקשות ולמנוע מאיתנו התקנה של הדשא. אנחנו צריכים לחשוב מה בדיוק חשוב לנו, מה אנחנו רוצים להשאיר, איך אנחנו רוצים שהדשא הסינטטי יותקן וכל פרט אחר שיכול להשפיע כך או אחרת על ההתקנה.

שלישית, עלינו לחשוב על גודל המרבד עצמו. צריך לומר, אנחנו יכולים לקנות מרבד בשטח מסוים על פי הבחירה שלנו ואנחנו יכולים לקנות שטח גדול יותר ולהשאיר לנו את העודפים לצורך שימוש במקומות אחרים.

מוטב לקנות שטח גדול יותר, כך אם נטעה בחישוב, עדיין נוכל להתקין את הדשא בצורה נכונה ובטוחה מבלי לגרום נזק למקום ומבלי לגרום נזק למרבד עצמו בו אנחנו משתמשים.