סיור מודרך בותיקן

סיור בוותיקן

אחד המקומות הכי מוכרים בעולם, הכי פופולאריים לתיירים, אחד המקומות שיש להם הכי הרבה משמעות, דתית ופוליטית, היא קרית הותיקן ברומא. מדובר במקום מושבו של האפיפיור, לשם נשואות עיניי המאמינים הקתולים, לשם כל אחד מהם חולם להגיע יום אחד ולהתפלל, לראות את האפיפיור בכבודו ובעצמו. 

לכן, אין זה פלא שכל תייר, נוצרי או אחר, אשר מגיע לרומא מבלה לפחות יום אחד בותיקן. הקרייה שנמצאת במרכז רומא, היא הרבה יותר מחלק של העיר, היא מדינה בפני עצמה, עם כל הסממנים של מדינה (למרות שאין לה צבא כמובן). הקרייה כוללת כנסייה ועוד שורה של אתרים אשר פתוחים לעיניי כלל הציבור ושם ניתן לבקר בתור תיירים, בין אם אנחנו משתייכים לכנסייה הקתולית ובין אם לאו. 

ישראלים רבים אשר מגיעים אל רומא בוחרים גם הם לטייל במקום, חלקם עושים זאת בעצמם אחרים מעדיפים לקחת סיור מודרך בוותיקן עם מדריך דובר עברית. כידוע, ברומא חיים לא מעט ישראלים לשעבר, כולל סטודנטים שלומדים באוניברסיטאות המקומיות. חלקם עובד כמדריכים באתרי תיירות שונים, בין אם זה באופן עצמאי ובין אם זה דרך סוכנויות שונות. 

כיצד אפשר למצוא מדריך לסיור בוותיקן

עומדות לרשותנו כמה אופציות בהקשר זה. ראשית, אנחנו יכולים לפנות אל סוכנות מקומית, סוכנות טיולים, כאשר אנחנו ברומא ולבחון אופציה האם היא יכולה לסדר לנו מדריך לסיור במקום. אנחנו יכולים לעשות את זה גם דרך בית המלון בו אנחנו לנים. המקום יוכל לקשר אותנו עם מדריכים שונים או מקומות מסוימים שמעסיקים מדריכים. 

שנית, אנחנו יכולים לפנות אל ארגונים ומוסדות שקשורים לישראל ולקהילה היהודית ברומא, ולברר דרכה כיצד ניתן למצוא ולהעסיק מדריך דובר עברית לסיור בוותיקן. 

שלישית, דרך אתרי אינטרנט שונים אנחנו יכולים למצוא מדריכים דוברי עברית אשר מציעים את שירותיהם. אנחנו יכולים לפנות אליהם בצורה ישירה ולשמוע מה בדיוק הם מציעים לנו במסגרת הסיורים שהם עורכים בוותיקן, כמה זמן הוא נמשך, איפה בדיוק אנחנו מבקרים ועוד שורה ארוכה של שאלות שיכולות לעזור לנו להחליט עם מי מתאים לנו לעבוד.